DİŞ İMPLANTI

Diş İmplantları, diş kökünün şeklini taklit ederek çeneye yerleştirilen titanyumdan hazırlanan malzemelerdir. Titanyum %100 doku dostu bir malzemedir. Böylece hastalar implantı kendi dişleri gibi rahatlıkla kullanabilirler.

Diş implantları, eksik dişlerinizi yerine koymak için kullanılan en dayanıklı ve kalıcı tedavi yöntemidir.

Akdeniz İnci Diş Kliniği'nde implant cerrahisinin teşhisi, planlanması ve entegrasyonu, ameliyatın kendisi kadar önemlidir. Türkiye'de Diş İmplantı arıyorsanız, Akdeniz İnci Diş Kliniği sizin için en iyi seçim olacaktır !

Diş merkezimizde Almanya (Medentika Implant) ve Türkiye'de (NucleOSS Implant) üretilen markalardan 2 adet yüksek kaliteli diş implantı kullanılmaktadır. Farklı üreticilerin bazı implantları, bir kemik durumu için diğerine göre daha uygundur. Kliniğimizde kullanılan tüm diş implantları 5 yıl garantilidir. Temizlik ve doğru kullanım ile ömürleri 15-20 yıla kadar uzayabilmektedir.

İmplantlar, diş eksikliği durumunda doğal dişi taklit etmek için şüphesiz en iyi malzemedir. İmplantlar tek diş eksikliğinde, birkaç diş eksikliğinde veya tüm dişlerin kaybında (tam dişsizlik) tercih edilebilir.

  • Diş boşluklarına komşu dişlerin kesilmeden korunması.
  • Diş boşluğunda çene kemiği kaybının önlenmesi.
  • Ağız hijyeni uygulamaları köprü protezlerine göre daha kolaydır.
  • Doğal diş serilerinde olduğu gibi tek tek porselen diş yapma imkanı.
  • Özellikle alt çenede tam protezlerin tutuculuğunu arttırmak.
  • Doğal bir görünüm ve estetik sağlanarak kişinin özgüveni artar.

İmplant işlemi için planlanan bölgede çene kemiğinin implantı saracak yeterli yükseklik ve genişliğe sahip olması gerekir. Yeterli kemik yoksa ilgili bölgenin hazırlanması için ön işlemler yapılabilir. Mevcut kemiğin kalitesi de implantın başarısını etkileyen bir diğer faktördür. Uygulama için kemiğin gelişimini tamamlamış olması yeterli olacaktır. Üst yaş sınırı yoktur. İmplantlar genel sağlığı iyi olan herkese uygulanabilir.

Tedavinizi tamamlamak için iki ziyaret yapmanız gerekecektir. İlk ziyaret için 4 gün, ikinci ziyaret için 6 gün kalmanız gerekmektedir. İlk randevuda cerrahınız implantın vidasını çene kemiğine yerleştirir. Ardından cerrah, implantın düzgün şekilde iyileşmesini sağlamak için implantı diş eti dokusuyla kaplar. İyileşme süresi hastanın kemik durumuna göre 3-6 ay arasında değişebilmektedir. Bu dönemde geçici protez kullanılabilir. Tutma (yapışma) süresinin bitiminden sonra kalıcı protez uygulamasına geçilebilir.

Diş implantların ömrü, nasıl tedavi edildiğine ve bakımına bağlıdır. Hijyen implant uygulamaları çok önemlidir. İmplantın başarısında önemli rol oynadığı için implant yaptıracak kişinin ağız bakımına dikkat etmesi gerekir.

TOP